A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának új, 265 ágyas klinikai tömbjébe költözik a szív- és érrendszeri centrum, ezzel teljesen integrált keringési központ jön létre – ismertették kedden sajtótájékoztatón Szegeden.
Az uniós projekt keretében egy helyre kerül a korai halálozást okozó betegségek több mint felét kitevő keringési betegségek diagnosztikájának és gyógyításának teljes egésze.
Ungi Imre, az SZTE invazív kardiológiai részlegének vezetője elmondta: az, hogy a szívkatéterezésre szoruló – köztük elsősorban a legsúlyosabb állapotú heveny infarktusos – betegek minden ellátást megkapnak egy helyen (a korszerű diagnosztika mellett az elektrofiziológiai laboratóriumok, a központi intenzív osztályok és idővel a szívsebészet segítségét is), jelentősen javítja gyógyulási esélyeiket. Az is nagy fejlődés, hogy az egyik szívkatéteres angiográfiás gépet újra tudták cserélni – tette hozzá.
Sághy László, az elektrofiziológiai labor vezetője elmondta: kizárólag a ritmuszavarokkal foglalkoznak, azaz a pacemakereket-, defibrillátorokat ültetnek be, rádiófrekvenciás ablációt (szívritmuszavar-gyógyítást) végeznek, pacemakerelektródákat távolítanak el. A tizenöt éve működő labor a fekvőbeteg-ellátásban európai szintet ért el, emellett az ambuláns betegek korábbi négy-öt hónapos várakozási ideje az átköltözés óta néhány hétre csökkent – ismertette. A fejlesztéseknek köszönhetően két nagyteljesítményű elektrofiziológiai labor áll rendelkezésre, így a társintézményekből gyorsan át tudják venni a betegeket életmentő beavatkozásokra – tette hozzá.
Tapasztó Sándor projektmenedzser közölte: most a 410 ágyas klinika első emeletén folyik a központi műtő és az intenzív osztály egy részének felújítása, január elején pedig a központi sterilizáló felújítása kezdődik meg. Emellett már zajlik egy speciális csőpostarendszer építése a Laboratóriumi Medicina Intézet, a sürgősségi osztály, a 410 ágyas és a 265 ágyas klinikai épület között. Ennek az a célja, hogy a minták minél gyorsabban érjenek el a vételi helyektől a kiértékelési helyig.
A klinikai fejlesztések teljes összege 14,5 milliárd forint, és a projektben eddig bruttó 10,8 milliárd forintot fizettek ki.
Forrás: MTI
17 hozzászólás
Micky Deak liked this on Facebook.
Józsa Emese liked this on Facebook.
Attila Kovács liked this on Facebook.
Andrea Schmidt liked this on Facebook.
Erika Kiss liked this on Facebook.
Magdolna Szőnyi liked this on Facebook.
احمد حسين العساف liked this on Facebook.
Piroska Bodzási liked this on Facebook.
Darázs Márta liked this on Facebook.
A beteget számára az egységes szemlélet szerint végzett gyógyítás felbecsülhetetlen előnyökkel jár !Magamon is tapasztaltam .
Teréz Paál liked this on Facebook.
László Marosvári liked this on Facebook.
István Károly Kiss liked this on Facebook.
Márta Kehizsne liked this on Facebook.
Veronika Katona liked this on Facebook.
István Pintér liked this on Facebook.
Klauz Kati liked this on Facebook.