Szívvonal Podcast: prevencióra fókuszáló kezdeményezés

0

Dr. Vértes András, a Magyar Kardiológusok Társaságának Prevenciós és Rehabilitációs Munkacsoportjának vezetőjével elindított „Szívügyek – Egészség a középpontban” program célja, hogy változtasson ezen a tendencián, és érthető, átfogó tájékoztatást nyújtson a szív egészségével kapcsolatban. A „Szívvonal” című műsor Csisztu Zsuzsa, korábbi olimpikon tornász és médiaszemélyiség vezetésével izgalmas és őszinte beszélgetésekre invitálja a nézőket, hogy közérthető, ugyanakkor hiteles és szakmailag alátámasztott információkkal szolgáljon az egészséges életmód és a szívbetegségek megelőzésének fontosságáról.

A kezdeményezés részeként a szakemberek közérthető módon mutatják be, hogyan lehet apró lépésekkel jelentős életmódbeli változásokat elérni, hogy megelőzzük a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását. A szakértők között olyan neves orvosok kapnak szót, mint Dr. Prof. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a Városmajori Klinika igazgatója, Dr. Prof. Gellér László, a szívritmuszavarok kezelésének egyik vezető szakembere Magyarországon. Elektrofiziológusként és kardiológusként foglalkozik a szívritmuszavarok diagnosztizálásával és azok különböző terápiás megoldásaival, beleértve az invazív beavatkozásokat is, mint például a katéteres abláció és a pacemaker-beültetés, tőle tanul a világ.

A podcast vendégei

Dr. Jermendy György belgyógyász, diabetológus, és az egyik vezető szaktekintély Magyarországon a cukorbetegséggel kapcsolatos kutatások és kezelések terén. Dr. Schwab Richárd belgyógyász, gasztroenterológus, talán az első, aki ma bárkinek eszébe jut a mikrobiom szó hallatán. Csisztu Zsuzsa, korábbi olimpikon tornász és médiaszemélyiség. Dr. Muk Balázs, a GOKVI főorvosa, az MKT Szívelégtelenség és Szívizombetegségek Munkacsoportjának titkára, Dr. Prodán Zsolt, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet gyermekszívsebész-főorvosa, Dr. Járai Zoltán, címzetes egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem habilitált doktora, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház Kardiológiai Profiljának profilvezető főorvosa. Belgyógyász, kardiológus, klinikai farmakológus szakorvos, obezitológus, a belgyógyászati angiológia és a hypertonia gondozás minősített orvosa. Dr. Oczella Péter – forradalmi pszichiáter, több mint egy évtizedes tapasztalattal az állami pszichiátriai ellátásban, közben az agy és a bélrendszer állapotának összefüggéseit kutatja, Dr. Szatmári Szabolcs neurológus, aki az agyi katasztrófák, az Alzheimer-, demencia-prevenció mellett a Semmelweis Egyetemen folyó széklettranszplantációs kutatások egyik vezetője.

A műsorban olyan közismert személyiségek osztják meg tapasztalataikat és gondolataikat, többek között, mint Csányi Sándor színművész, Kemény Dénes, a vízilabda-legenda, Nyilasi Tibor, a világhírű labdarúgó, Till Attila műsorvezető, valamint Csonka András színész, Kőrössy Zoltán, az Eventrend Group egyik alapítója és ügyvezetője, akikkel közösen járják körbe a szívünk egészségét befolyásoló tényezőket és az életmódbeli változtatások jelentőségét.

Szívügyekről őszintén – mit tanulhatunk a műsorból?

A „Szívvonal” célja, hogy könnyen érthető, mégis szakmailag hiteles válaszokat adjon a mindannyiunkat érintő kérdésekre: Mit jelent a megelőzés? Hogyan előzhetjük meg a szív- és érrendszeri betegségeket? Milyen hatással van a táplálkozás, az alvás, a stressz vagy akár az emésztőrendszerünk egészsége a szívünkre? Hogyan segíthetünk magunkon apró, de hatásos lépésekkel, hogy jelentősen javítsunk egészségi állapotunkon?

A szív- és érrendszeri betegségek Magyarországon: az első számú halálok

A szív- és érrendszeri betegségek a leggyakoribb halálozási okok Magyarországon. Évente több mint 60 ezer életet követelnek, és az egészségügyi ráfordítások jelentős részét, 20%-át teszik ki. Ezek közül is kiemelkedik a szívinfarktus, amely a legtöbb halálesetért felelős. Az orvosok és az egészségügyi szakemberek heroikus küzdelmet folytatnak, mégis a betegek negyede az infarktust követő egy éven belül elhalálozik, mert későn kérnek segítséget, vagy nem veszik komolyan a korai figyelmeztető jeleket.

A „Szívvonal” nemcsak edukálni, hanem inspirálni is szeretne: minden epizódban olyan közismert személyekkel beszélgetnek, akik saját tapasztalataik alapján osztják meg, mit jelent számukra az egészségtudatos életmód, és hogyan próbálnak harmóniát találni testük és lelkük között.

Forrás: Magyar Kardiológusok Társasága 

Leave A Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com