Az ELTE PPK kutatóinak szeptemberi publikációiból megtudhatjuk, hogy milyen nemi különbségei vannak a problémás szerencsejáték-használatnak.
A szerencsejáték a legtöbb ember számára egy élvezetes, problémamentes időtöltés, ugyanakkor a felnőttek egy kisebb csoportjánál a szerencsejáték számos anyagi, jogi, szociális és pszichés problémákat okoz.
A vizsgálat célja annak megértése volt, hogy melyek azok az egyéni, személyiségvonás jellegű különbségek, amelyek összefügghetnek a problémás szerencsejáték-használattal.
A szerzők a rumináció (a negatív élményekről való repetitív gondolkodás) és az impulzivitás (átgondolatlan, hirtelen és kockázatos cselekvésekre sarkalló tulajdonság) együttes szerepét vizsgálták a Budapesti Longitudinális Kutatás keretében, egy 1202 fős fiatal felnőtt reprezentatív mintán.
Az eredmények azt mutatták, hogy a magasabb impulzivitás valóban nagyobb arányban járt együtt problémás szerencsejáték-használattal, de ezt a kapcsolatot mind a résztvevők neme, mind a ruminációjuk mértéke jelentősen befolyásolta.
Férfiak körében az impulzivitás csak akkor járt problémás szerencsejátékkal, ha hajlamosabbak voltak rágódásra is, míg nők esetében nem igazolódott ez az összefüggés.
Mindez arra utalhat, hogy a rágódás és az impulzivitás kölcsönhatása hozzájárulhat a szerencsejáték-problémák kialakulásához.
Forrás: ELTE PPK