Február 19-e fontos nap közösségünk számára, ezen a napon született az ország első főápolónőjeként tisztelt Kossuth Zsuzsanna – írja a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara.
Abban a korban, amikor ő élt, azaz az 1800-as években, nem volt természetes, hogy egy nő, egy asszony, egy anya, bármilyen formában is karriert építsen. Sőt. A korabeli társadalmi szabályok szerint Kossuth Zsuzsannát, csak, mint Kossuth Lajos húgát, vagy Meszlényi Rudolf feleségét ismerhetnénk. Ám ő más volt. Úttörő volt, aki nem csak hazánkban, világszinten is megteremtette az ápolás hivatásának alapjait, eszméjét.
A mai kor lányai, asszonyai, anyái, akik a betegágyak mellett ápolóként végzik munkájukat ugyancsak hivatásukért élnek. Más korban, más körülmények között, de harcolnak, küzdenek a betegekért, a színvonalasabb betegellátásért, a megélhetésért, a jobb környezetért.
Manapság már van lehetőség arra, hogy szorgalommal, tehetséggel és kitartással az általános ápolókból, asszisztensekből vezető munkatársak, főiskolát, egyetemet végzett, akár doktori fokozatot is megszerző ápolók legyenek.
Kossuth Zsuzsanna kivételes személyisége a mai napig hatással van hivatásunkra. Nem hagyhatjuk elveszni eszméit. Olyan közösségben élünk, ahol számíthatunk egymásra, ahol együtt örülhetünk a sikereknek, vagy segíthetjük egymást, amikor szükséges. Ezért a közösségért, ezért az eszmeiségért, hivatásunk szépségéért ünnepeljük ezen a napon a Magyar Ápolók Napját is.
Minket köszöntenek a betegek, a hozzátartozók, mindazok, akik megértik, hogy ápolás nélkül nem működhet az egészségügy. Hogy az ünneplők tábora nőjön, nem több betegre, hanem több megértésre, elismerésre van szükség. Részükről.
Megértés és elismerés, ezt a két szót vigyük magunkkal tovább. Bízunk abban, hogy ha Kossuth Zsuzsannának sikerült, akkor nekünk is sikerülni fog – írja a MESZK.