A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének podcastjaiban a táplálkozással kapcsolatos legégetőbb témák kerülnek terítékre közérthetően, több szemszögből megközelítve. A félórás adásokban közös, hogy mindig szerepel benne dietetikus, de mellette lesz legalább két olyan beszélgetőtárs is, akik az adott témával kapcsolatban más nézőpontot hoznak be.
A műsorok messze túlmutatnak az egészséges táplálkozás népszerűsítésén, sokkal inkább vesznek górcső alá olyan jelenségeket, amelyek éppen az érdeklődés középpontjában állnak, legyen szó valamilyen divatos étkezési irányzatról, fogyókúráról, ételérzékenységekről vagy éppen a fenntarthatóságról.
Az első három rész épp ez utóbbi kérdéskörrel, a fenntartható táplálkozás irányzataival foglalkozik. A növényi alapú étrendek és a flexitáriánus táplálkozás jellegzetességeit és lehetőségeit a táplálkozástudományi szempontokon kívül élelmiszergyártói és fogyasztói oldalról is körbejárják. Ezt követően pedig olyan kurrens témákat dolgoznak majd fel, mint a (divat)fogyókúrák és a szuperfoodok.
Az első adás már visszahallgatható, a következő pedig augusztusban várható. A sorozatot ősztől havi rendszerességgel tervezi a szakmai szövetség.
A podcast sorozat a Spotify-on ide kattintva érhető el.
Az első rész témája: Vegán, vegetáriánus, flexitáriánus… Miben hasonlítanak és miben különböznek? Hogyan hatnak az egészségünkre és a környezetre? Mit gondol a témáról a dietetikus, az élelmiszerpolitikai elemző és az élelmiszeripar?
Forrás: MDOSZ