Egyedülálló sürgősségi képzést indított a Honvédkórház

0

Országosan egyedülálló sürgősségi képzést indított szakdolgozóknak az Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórház és az Országos Mentőszolgálat – mondta Wikonkál Norbert Miklós, az ÉPC-Honvédkórház főigazgatója.

A főigazgató közölte, az ingyenes képzés célja a sürgősségi betegellátásban részt vevő kollégák jobb együttműködése. Bekapcsolódnak a sürgősségi orvostan kollégái, ápolók, orvosok, radiológusok, intenzív osztályos kollégák, sebészek is – tette hozzá.

Nagyon más szakmák, mégis nagyon komplex közös munkára van szükség, hiszen ha beérkezik a kórházba egy politraumatizált beteg, például egy súlyos autóbaleset sérültje, akkor mindenkinek ott kell állnia a műtőasztal mellett. Ha az együttműködés nem működik jól, az a páciens életébe is kerülhet” – mondta, kiemelve: a kollégák maguk kérték, hogy induljon szimulációs képzés, ahol ezt az együttműködést gyakorolhatják.

A képzés alulról építkező kezdeményezésként indult 2017-ben, a mostani már a harmadik alkalom – folytatta a főigazgató, megjegyezve: a kollégák aktívak voltak, maguk dolgozták ki a kurzusok tematikáját.

Wikonkál Norbert Miklós hangsúlyozta: az ÉPC-Honvédkórház nemcsak a közép-magyarországi régióban, hanem országosan is az egyik legnagyobb sürgősségi és traumacentrum, ezért is fontos, hogy a dolgozók folyamatosan képezzék magukat.

Úgy fogalmazott: „szimulációs körülmények között nem akkora a nyomás, mint éles helyzetben, oldottabb a hangulat, így van lehetőség átbeszélni a konfliktusokat. Jó látni, milyen csapatok kovácsolódnak össze„. A főigazgató fontosnak nevezte, hogy a képzésbe a mentőszolgálat is bekapcsolódott, 43 résztvevővel.

Közölte: az elméleti oktatáson 332-en vettek részt, a gyakorlati részre pedig 192-en jelentkeztek.

A főigazgató elmondta: terveik szerint a jövőben is folytatják a kezdeményezést, és ha van igény, más intézmények dolgozói is csatlakozhatnak.

Erőss Attila, a képzés vezetője, a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály főorvosa az MTI-nek azt mondta: a Honvédkórház hármas szintű traumacentrum, ahová a legsúlyosabb, kombinált eseteket hozzák.

A betegeket egy orvosokból, ápolókból, adminisztrátorokból és betegszállítókból álló 10-12 tagú csapat fogadja. Olyan kollégákról van szó, akik amúgy a napjaikat nem együtt töltik

– magyarázta. Hozzátette: a különböző osztályokon dolgozó szakemberek akkor tudnak csapatként jól együttműködni, ha csapatként is gyakorolnak.

Közölte: a szimulációs gyakorlaton „fantomokat” hoz a mentőszolgálat, sérüléseket szimulálnak, és azt várják a csapattól, hogy találják meg a sérülést, oldják meg a problémát. Ebben a szituációban felszínre kerülnek azok a nehézségek, amelyek egy ilyen sokszereplős csapatban előfordulhatnak, például kommunikációs félreértések vagy a feladatok sorrendjének meghatározása – fűzte hozzá a főorvos.

Forrás: MTI

Leave A Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com