A BioTechUSA-cégcsoport „BioTechUSA az Egészségért Díj” néven alapított új elismerést a hazai egészségügyi vagy köznevelési feladatokat ellátó szervezeteknek, támogatva ezzel előremutató, infrastrukturális és oktatási fejlesztéseiket. A díjakat november 22-én, a Néprajzi Múzeumban adták át a nyertes pályázóknak. Az “Év legkiemelkedőbb infrastrukturális fejlesztési terve” kategóriában az Akut Pécs Alapítvány lett a győztes.
A BioTechUSA-cégcsoport olyan ötletek megvalósítását támogatja, amelyek új egészségügyi megoldásokat és módszertant tartalmaznak, általuk pedig nem csupán helyi szinten, de országosan is hozzájárulnak a szemléletformáláshoz, az innovatív egészségügyi működési elvek meghonosításához. A három kategóriában hirdetett pályázatokat egy független, öttagú zsűri bírálta el.
Az “Év legkiemelkedőbb infrastrukturális fejlesztési terve” kategóriában az Akut Pécs Alapítvány nyert, ami 2020-ban jött létre azért, hogy javítsa a pécsi és Pécs környéki, akut ellátásra szoruló betegek ellátását és elégedettségüket. Megalakulásakor figyelmét a koronavírus-járvány sikeres legyőzésére fordította, ezzel is segítve a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának Sürgősségi Klinikáját.
A védőfelszerelések beszerzése mellett az elmúlt években sikerült olyan támogatókat találniuk, akik eszközbeszerzéssel is segítették a klinika működését. Tevékenységük hatására javultak a betegelégedettségi mutatók és a munkatársak jólléte is, köszönhetően egy átfogó rekreációs programnak, amit a klinika egészségügyi dolgozói számára szerveztek.
Magyarországon jelenleg egyetlen olyan egészségügyi intézmény sincs, ahol a dolgozói elégedettség és jóllét növelésére rekreációs helyiség állna rendelkezésre. Klinikánkon mi kialakítottunk egy szobát erre a célra, ám teljes kihasználtságát nem tudtuk megteremteni, ezért adtuk be a pályázatot” – nyilatkozta Deák András, az Akut Pécs Alapítvány elnöke, a klinika ápolásszakmai igazgatóhelyettese.
Nemzetközi kutatások is igazolják, hogy ahol a dolgozói jóllétet sikerül javítani, ott a munka is hatékonyabban zajlik. A klinikumban ez a betegelégedettségben és az ellátás minőségében mérhető. Az Akut Pécs Alapítvány célja, hogy a Sürgősségi Klinika munkatársai támogatást kapjanak életmódbeli változtatásaikhoz, táplálkozással és mozgással kapcsolatos szokásaik átalakításához, továbbá mentálhigiénés segítséghez is juthassanak. A díj egy olyan éves program kialakításában jelent segítséget, melyben szerepelnek személyre szóló tanácsadások és csoportos workshopok, online és személyes edzések, stresszkezelési és életvezetési támogatás, valamint az új rekreációs tér kialakításához szükséges eszközök beszerzése is.
Forrás: Pécsi Tudományegyetem