A hazai gyógyfürdők számos fürdőgyógyászati kezelést kínálnak, amelyek az egészségbiztosító támogatásával érhetők el. Ezeket a kezeléseket azonban kizárólag szakorvosok írhatják fel, és bizonyos esetekben háziorvosi beutaló is szükséges hozzá – írja a Termál Online.
Azok, akik érvényes TAJ-kártyával rendelkeznek, évente két alkalommal vehetnek igénybe támogatott fürdőgyógyászati ellátást. Általánosságban ezek a kezelések 15 alkalmas kúrákat jelentenek (napi legfeljebb négy kezeléssel), de indokolt esetben ettől eltérhetnek lefelé vagy speciális esetekben akár felfelé is.
A hatályos rendelet pontosan meghatározza, mely szakorvosok jogosultak fürdőgyógyászati ellátások felírására. Ide tartoznak a reumatológus szakorvosok, fizioterápiás szakorvosok, mozgásszervi rehabilitációs szakorvosok, fizikális medicina és rehabilitációs orvoslás szakorvosai, valamint ortopéd szakorvosok. Emellett a traumatológus szakorvosok is felírhatják ezeket a kezeléseket, amennyiben az ő szakterületükhöz tartozó problémáról van szó.
Fontos megjegyezni, hogy a társadalombiztosítás által támogatott kezeléseket kizárólag olyan szakorvos írhatja fel, aki finanszírozott ellátás keretében rendel. Ez azt jelenti, hogy „tb-s rendelésre” kell ellátogatni, magánrendelés keretében a szakorvosok sem írhatják fel a fürdőkúrákat.
A háziorvosok nem írhatnak fel fürdőkúrát, viszont fontos szerepük van, mivel az adott terület szakorvosához beutalót írhatnak. Azaz sok esetben a háziorvos felkeresése jelenti az első lépést a fürdőkúrához – írja a lap.
Forrás: Termál Online