A Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház az elmúlt egy évben mintegy 400 millió forintot költött felújításra és eszközbeszerzésre, a fejlesztés célja a rehabilitációs ellátás színvonalának további emelése.
Péter Iván Antal az elsősorban mozgásszervi, kardiológiai, nőgyógyászati rehabilitációt végző és reumatológiai ellátást biztosító kórházban tartott sajtótájékoztatón közölte: részben európai uniós forrásból megújultak a balneológiai részleg szociális helyiségei, az előcsarnoka, egy gyógyfürdőmedence, emellett több, gyógytornához, kardiológiai vizsgálatokhoz szükséges eszközt és a csontritkulás megállapításához elengedhetetlen Dexa-berendezést vásároltak.
Hangsúlyozta, a hazai artézikút-fúrás úttörőjéről elnevezett, többségében állami tulajdonú intézmény a jövőben nagyobb hangsúlyt kíván fektetni a kardiológiai rehabilitációra, ez az ellátás ugyanis hiányzik a térségben, a legközelebb Balatonfüreden érhető el.
Ajtay Zénó orvosigazgató-helyettes arról szólt, hogy a kardiológiai beavatkozáson átesett betegek mintegy fele nem részesül rehabilitációban, ugyanakkor a mai teljesítménycentrikus és egyben elöregedő társadalomban egyre nagyobb jelentőségük van a minőségi életéveknek, a munkaképesség mielőbbi visszaszerzésének.
A közelmúltban beszerzett szívultrahang-berendezésnek, EKG-nak, vérgáz-meghatározó készüléknek, monitornak és egyebek mellett terheléses rendszereknek köszönhetően lehetőségeik ezen a téren is bővültek – jegyezte meg a kardiológus.
Nusser Nóra orvos igazgató azt emelte ki, hogy a Dexa-gépük országosan is a legmodernebbek közé tartozik, egyaránt alkalmas a teljes test csontsűrűségének és ásványianyag-tartalmának, valamint a zsír-, illetve lágyszövettömegének, -arányának számítására.
A csontritkulás lappangó betegség, igen gyakori az 50-55 éves kor feletti nőknél, de sok férfinál is kimutatható – jegyezte meg, majd hozzátette: a csontsűrűség-vizsgálat rendkívül fontos, mert ezzel a csontritkulás olyan súlyos következményei előzhetők meg, mint a combnyak- vagy a csigolyatörés.
A 345 ágyas kórházban évente mintegy 5-6 ezer fekvő- és járóbeteget látnak el, szolgáltatásaik iránt egyre több külföldi – cseh, lengyel, norvég, svéd – beteg érdeklődik.
8 hozzászólás
Klári Bükiné Rajnai liked this on Facebook.
Viktória Nagy-Taksonyi liked this on Facebook.
Józsa Emese liked this on Facebook.
Erno Mihaly Tatar liked this on Facebook.
Márti Végh liked this on Facebook.
Rózsa Kardosné liked this on Facebook.
Mária Wolfné Ludvig Mária liked this on Facebook.
Lászlóné Mária Taksonyi liked this on Facebook.