A stroke gyakori következménye a test egyik oldalának részleges bénulása, járásképtelenség. A stroke-ból való felépülés kevés embernek adatik meg, a legtöbb túlélő beteg valamilyen fogyatékossággal él tovább. A betegek rehabilitációja során a járásképesség és más fizikai funkciók visszanyerése a cél.
Egy amerikai tanulmány, követéses vizsgálattal bizonyította, hogy a stroke-ot követő nyolc hétig tartó jógaoktatás a betegek egyensúlyérzékének javulásához vezetett. A jóga segített a betegek mozgásának rugalmasságában, a testi erejük és teljesítőképességük javulásában.
A stroke utáni rehabilitációt minél hamarabb meg kell kezdeni, mert az agy csak rövid időn belül képes újra felépíteni magát. Jógagyakorlatok segítségével a szélütött emberek egyensúlyérzéke jó eséllyel javítható, azoké is, akik a rehabilitáción már átestek, de a mindennapi életben még mindig mások segítségére szorulnak.
A jóga gyógyító ereje gyakorlás közben hat A mindennapi gyakorlással fokozatosan visszanyerhetőek a korábban elvesztett készségek, a beteg újra motivált lesz, megszabadul a depressziótól.
A jóga nemcsak a fiataloknak ajánlott, minden korosztály számára előnyös a rendszeres gyakorlása. Az idős stroke-ot túlélő betegeknél is javulást eredményez, a betegek aktívabbak lesznek, csökken a félelemérzetük, a napi tevékenységekben függetlenebbé válnak, jobb életminőségre tesznek szert. A jóga nem megterhelő, segít helyreállítani a kizökkent egyensúlyt, jobb állapotba helyezi az egyént. A fokozatosság elvét kell betartani, mert a sokáig rendszeresen nem mozgó betegeknél az első alkalmakkor felléphet hányinger, rosszullét.
5 hozzászólás
Máté Józsefné liked this on Facebook.
Józsa Emese liked this on Facebook.
Isvánné Bodnár liked this on Facebook.
Viktoria Nagy liked this on Facebook.
Elvira Horváth liked this on Facebook.